NEW ART ORDER III

20.03.2014 - 03.04.2014Zapraszamy do udziału w kolejnej aukcji New Art Order, która rozpocznie się 20 marca 2014 roku.Na aukcji znajdą się prace artystów z zakresu sztuki współczesnej i aktualnej, z uwzględnieniem street artu. Wbrew powszechnej opinii część transakcji związanych z rynkiem sztuki przenosi się do sieci, nabywca nie potrzebuje oglądać pracy na żywo przed zakupem, wystarcza mu jej wizerunek, opis oraz wiarygodność i profesjonalizm serwisu czy galerii internetowej.Aukcję przygotowują Małgorzata i Marcin Gołębiewscy, od kilkunastu lat zajmujący się młodą polską sztuką i rynkiem sztuki, wykładowcy, researcherzy współpracujący z polskimi i zachodnimi domami aukcyjnymi, komentatorzy rynku m. in. dla Rzeczpospolitej, Inwestycje.pl, wielokrotnie wyróżniani za promocję polskiej sztuki.

 

System aukcji internetowych pozwala licytować z dowolnego miejsca na świecie bez straty czasu związanej z dojazdem na aukcje. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych aukcji można wyznaczyć osobę, która będzie prowadziła licytację w imieniu potencjalnego nabywcy do z góry określonego limitu cenowego. Dla wielu młodych artystów ogólnodostępna aukcja internetowa jest pierwszym kontaktem z rynkiem sztuki, ma nie tylko wymiar komercyjny, ale także promocyjny. Dzięki pośrednictwu Artinfo pojawia się szansa, aby zostać dostrzeżonym przez kolekcjonerów, czy przez osoby dopiero zaczynające przygodę z kolekcjonowaniem, które nie trafiły, albo w ogóle mogą nie trafić do galerii sztuki współczesnej. 

 

Z recenzją z poprzedniej aukcji mogą zapoznać się Państwo na stronie: www.rynekisztuka.pl 

 

Proponujemy zgłaszanie prac na aukcję. Prace przyjmujemy zarówno od artystów jak i od kolekcjonerów. Przyjmujemy wyłącznie prace malarskie na płótnie. Zdjęcia proponowanych prac prosimy przysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesłane materiały powinny zawierać biogram artysty, propozycje kilku dostępnych prac na aukcję z dokładnymi opisami i zdjęciami (2000 px).

 

Artystów prosimy także o załączenie informacji czy Ich prace były już wystawiane na aukcjach i jakich. Po przesłaniu materiałów i akceptacji prac będziemy się z Państwem kontaktować. Właściciele obiektów dostarczają prace na koszt własny przesyłką pocztową lub kurierską (prace powinny być ubezpieczone przynajmniej do kwoty 4,5 tys. zł) bądź osobiście (5 dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 - 17.00) do siedziby Art Agenda Nova w Krakowie przy ulicy Batorego 2. Osobom z Warszawy proponujemy dostarczenie prac do siedziby Artinfo.pl(Dzielna 3 00-162 Warszawa). Przesyłka powinna być opisana hasłem aukcja NEW ART ORDER, wewnątrz proszę umieścić dane potrzebne do umowy (imię, nazwisko, adres, imiona rodziców, NIP, PESEL, nr dowodu osobistego, nr konta) oraz dane pracy (tytuł, wymiary, technika, data powstania). Na aukcji zaprezentowana zostanie jedna praca każdego z wybranych artystów. Bierzemy pod uwagę wybór 2-3 prac, aby mieć materiał na kolejną aukcję. Prace zakwalifikowane na aukcje internetową, a nie sprzedane, będą do odbioru w siedzibie Art Agenda Nova w Krakowie lub w siedzibie Artinfo w Warszawie (w zależności gdzie właściciel je dostarczył). Prace odsyłane są do właściciela na jego koszt.

 

Cena wywoławcza każdej pracy na aukcji to 500 zł. Marża organizatorów aukcji wynosi 30 procent od wylicytowanej kwoty na aukcji.Rozliczenie następuje wyłącznie po wykupieniu pracy przez nabywcę. Regulamin Aukcji oraz system dogrywki według zasad obowiązujących w Artinfo.pl.

TOP