NAO

NEW ART ORDER


Za nami trzy edycje New Art Order - internetowej akcji sprzedaży sztuki aktualnej. Uczestnicy aukcji, odbywających się na stronie Artinfo.pl, mieli możliwość wylicytować w uczciwej rywalizacji prace młodych polskich artystów z zakresu sztuki aktualnej, z uwzględnieniem tych wywodzących się z nurtu street artowego. Twórcami projektu internetowej sprzedaży są Małgorzata i Marcin Gołębiewscy – aktywni działacze polskiego rynku sztuki, wykładowcy, researcherzy, zajmujący się od wielu lat promocją i wspieraniem młodych nieszablonowych artystów oraz ich intrygujących pomysłów. 

Projekt New Art Order stał się dla początkujących artystów, jak i dla tych już bardziej znanych na polskim rynku sztuki, doskonałą okazją do podzielenia się  swoim dorobkiem z szerszym kręgiem odbiorców, żywo zainteresowanych sztuką współczesną. Młodzi twórcy, oprócz promocji i środków finansowych na dalszą pracę stanęli przed szansą na zwrócenie na siebie uwagi kolekcjonerów w Polsce. Pierwsza edycja „New Art Order I” miała miejsce w dniach 24 kwietnia – 9 maja 2013 r. Niewątpliwie na uwagę zasłużył Norman Leto – okrzyknięty przez krytyków sztuki za jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych artystów młodego pokolenia – oraz jego realizacja pt. „An egoist”, sprzedana za sumę 7.100 zł. Zaciętą licytację sprowokowały także prace The Krasnals („Make love, not art” – 4.366 zł) oraz Sławomira Zbioka Czajkowskiego („Chaos” – 3.905 zł). 

Podczas kolejnych dwóch edycji New Art Order, przebiegających w terminach 23 października – 6 listopada 2013 r. oraz  20 marca – 3 kwietnia 2014 r., w ofercie aukcyjnej znalazły się prace artystów, takich jak: Norman Leto, The Krasnals, Sławek Zbiok Czajkowski, Rafał Bujnowski, Wilhelm Sasnal, Tomasz Kowalski, Joanna Pawlik, Agnieszka Polska, Dariusz Paczkowski i inni. Jedna z najwyżej wycenionych prac – dzieło Doroty Nieznalskiej („Jewellery, cz.1, 2010”) – została zlicytowana za kwotę 8.000 zł. 

TOP